Nieistniejące już - Bazy Namiotowe

Studencka Baza Noclegowa - bazy zlikwidowane

       W tej zakładce postanowiłem zamieścić opisy nieistniejących już obecnie Baz Namiotowych, które jednak w jakiś sposób wpisały się w beskidzki krajobraz, na przestrzeni lat zaznaczyły swą obecność i zapewne pozostaly w sercach ich bywalców.
       Jeśli ktoś spośród czytelników posiada jakieś informacje na temat tych obiektów, zachował w pamięci wyjątkowe wspomnienia i zechciałby się nimi podzielić z czytelnikami tej strony - bardzo proszę o kontakt.


Huta Wysowska

Beskid Niski - Góry Hańczowskie

Huta WysowskaStudencka Baza Namiotowa w Hucie Wysowskiej prowadzona przez Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Rzeszowie. Wcześniej zlokalizowana była w Wysowej-Zdrój. Posiadała około 20 miejsc noclegowych w namiotach 10 osobowych. Zlikwidowana po sezonie 2006.

   

Jaskinia Radochowska

Sudety - Góry Złote

Jaskinia RadochowskaJaskinia Radochowska w Górach Złotych prowadzona była przez Akademicki Klub Górski "Halny" z Poznania. Posidała około 30 miejsc noclegowych. Zlikwidowana w 2005 roku.

Jawornik

Beskid Niski - okolice Rzepedzi

JawornikStudencka baza namiotowa Jawornik koło Rzepedzi w gminie Komańcza pod Wahalowskim Wierchem. Prowadzona była przez Orkiestrę Św. Mikołaja i SKPB Lublin. Posiadała około 20 miejsc noclegowych w namiotach 10 osobowych. Zlikwidowana w 2002 roku.
Jędruś

Beskid Żywiecki - Zawoja

Jędruś"Jędruś" to baza namiotowa prowadzona przez Oddział Akademicki PTTK w Częstochowie i SKTG "Yeti"w Zawoi - Bębnach (obok Zawoi-Wideł). Baza składała się z kilku namiotów 2 i 4 os. oraz trzech 10 osobowych. Położona była nietypowo wśród domów przysiółka, czynna była od połowy czerwca do połowy września i posiadała około 30 miejsc noclegowych. Zlikwidowana w 2002 roku.Ludwikowice Kłodzkie

Sudety - Góry Sowie

Ludwikowice KłodzkieBaza w Ludwikowicach Kłodzkich w Górach Sowich była własnościa prywatną i oferowała nocleg tylko we własnych namiotach. Zlikwidowana w 2002 roku.

Nowa Morawa

Sudety - Masyw Śmieżnika

Nowa MorawaBaza Nowa Morawa położona była w Masywie Śnieżnika, prowadzona była przez OM PTTK Poznań. Dysponowała około 30 miejscami noclegowymi oraz polem biwakowym. Zlikwidowana została po sezonie 2000.